21 marca 2001

Dzień Wiosny  = Dzień Wagarowicza

w naszej szkole!

Zwyczajem w naszej szkole stało się już, że w pierwszym dniu wiosny, czyli popularnie nazywanym przez uczniów Dniu Wagarowicza, nie odbywają się żadne tzw. poważne zajęcia dydaktyczne, czyli prościej mówiąc – lekcje, gdyż prawdopodobnie mielibyśmy wówczas bardzo niską frekwencję.

Dlatego też staramy się zawsze przygotować, wraz z Samorządem Uczniowskim, atrakcyjny dla każdego “plan zajęć alternatywnych”.

Również w tym roku postaraliśmy się zorganizować taką imprezę, która zadowoliła dużą część naszych uczniów, gdyż plan zajęć na ten dzień był ambitny:

- na początek trochę emocji sportowych na najwyższym poziomie, a jaki będzie wynik tych kilku spotkań tego nikt nie był w stanie przewidzieć!

Rozpoczęło się od meczów piłki siatkowej reprezentacji uczniów poszczególnych klas, po czym emocje sięgnęły zenity, a atmosfera stała się iście wybuchowa, gdy na boisko wkroczyły reprezentacja uczniów kontra reprezentacja nauczycieli. Stawką był wielki tort śmietankowy!

Po sportowej i wyrównanej walce wygrali nauczyciele, a tort zjedliśmy wszyscy razem!J

- drugą częścią naszego programu był wspaniały konkurs dla wszystkich utalentowanych uczniów naszej szkoły, czyli Mini Playback Show!

Prawie wszystkie klasy wystawiły swoich solistów lub zespoły do konkursu, a dzięki nim przeżyliśmy niezapomniane festiwalowe chwile wielkich emocji! Takiej dawki wspaniałych wykonań, nowatorskich aranżacji i zaskakujących choreografii chyba nikt się nie spodziewał!

Jurorzy mieli nie lada problem z wyborem zwycięzcy. W końcu, po długiej debacie ustalili:

I miejsce  – Tobiasz Spyra klasa Ia

II miejsce – grupa hard-rockowa  z klasy Ia

III miejsce – “girlsband” z klasy IIa

Również publiczność wybrała swojego zwycięzcę w drodze głosowania i okazało się, że jej wybór był identyczny z wyborem jurorów!     WYGRAŁ   - Tobiasz Spyra z klasy Ia!!!!!!!

W nagrodę wszyscy mieliśmy okazję wysłuchać 'bisu” zwycięzcy, który swoją piosenkę zadedykował swojej wychowawczyni Pani TERESIE HOMAŃCZYK!!!

-  w końcu rozpoczęliśmy najważniejszą część wiosennego spotkania:

Wybory Miss i Mistera Szkoły 2001 !

Do walki o korony Najpiękniejszej i Najwspanialszego stanęli przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum wytypowani w drodze klasowych eliminacji.

Mieli niełatwe zadanie, gdyż nie tylko musieli PIĘKNIE! wyglądać, ale przede wszystkim WSPANIALE! się zaprezentować podczas tańca w strojach sportowych czy pokazu mody szkolnej!

Pomysłów i chęci nikomu nie zabrakło, a w związku z tym jurorzy mieli bardzo trudne zadanie z ogłoszeniem werdyktu.

Jednak zdecydowali!

JURY w składzie:

pani Teresa Homańczyk

pani Teresa Hołdakowska

pan Tomasz Bober

pan Piotr Brzoza

Tomasz Świaczny

Dariusz Kasprowski

Katarzyna Bańczyk

wydało werdykt następujący:

Miss Szkoły 2001      -  Zosia Dziadek  z klasy IIb

Mister Szkoły 2001   -   Piotrek Smyczek  z klasy IIc

p  Nie na sygnale wprawdzie, ale z SAMOCHDAMI w rękach i w burzy oklasków zajęli miejsca na królewskich tronach!!!!!

Publiczność również wybrała swoich ulubieńców, choć nieco odmienne było jej zdanie od werdyktu jury:

Miss Publiczności 2001       -  Asia Bukowska  z klasy IIc

Mister Publiczności  2001   -  Piotrek Smyczek z klasy IIc

Konkursowe zmagania zakończyły się, nagrody zostały rozdane, wszyscy wspaniale się bawili, niektórzy byli trochę zawiedzeni, a nam wszystkim pozostało czekać do......

NASTĘPNEGO POWITANIA WIOSNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!