Powstaliśmy! - dano nam   “SZANSĘ” !!!!!!!!!!!!

W czerwcu 2000 roku Rada Pedagogiczna naszych szkół postanowiła zorganizować uroczystość podziękowania wszystkim rodzicom, przyjaciołom szkoły i władzom naszego miasta

za wsparcie, którym zawsze nas obdarzają.

Koniecznością, ale również i przyjemnością stało się przygotowanie tzw. “programu artystycznego”, którym należało przywitać wszystkich zaproszonych gości.

Pani dyrektor Ewa Golus – pełna werwy i przekonania o możliwości szybkiego zorganizowania zespołu młodzieży, której będzie chciało zmierzyć się ze sztuką, “zaraziła” nas nową pasją – teatrem.

I w ten właśnie niecodzienny – trochę wymuszony koniecznością  sposób -  zebrała się w naszej szkole grupa ludzi, którym zachciało się bawić w teatr.

Początkowo nie myśleliśmy o poszukiwaniu specjalnej nazwy dla zespołu, gdyż nie wiedzieliśmy nawet na jak długo wystarczy nam chęci do pracy, ale postawiliśmy sobie ambitne zadanie przygotowania sztuki na podstawie tekstu

ks. Sławomira Kapitana “Trędowaty, bo niekochany”.

Sami przygotowaliśmy stroje, scenografię- ogromne, autentyczne grafitti – wybraliśmy muzykę i zabraliśmy się do roboty.

Przed występem – pierwszym w naszej historii – mieliśmy ogromną tremę, ale

UDAŁO SIĘ !!!!!!!

Wszyscy obecni na przedstawieniu gratulowali nam efektu końcowego – mamy nadzieję, że szczerze!, a my również byliśmy bardzo szczęśliwi!!!!

Czerwiec 2000  –  tę datę uznaliśmy oficjalnie, jako czas powstania i rozpoczęcia działalności przez grupę teatralną w naszej szkole.

W skład zespołu wchodzą:

Hania Roj                                Krzyś Olejnik