I Powiatowy Przegląd Twórczości Szkolnej

 

 

 

            Na początku listopada do naszej szkoły dotarła informacja o organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Mikołowie I Powiatowym Przeglądzie Twórczości Szkolnej.

Nikt dokładnie nie wiedział, czego należy spodziewać się po takim festiwalu, jednak – za namową pani dyrektor Potysz – postanowiliśmy dać sobie “szansę” i stanąć do konkursu z naszym przedstawieniem  “Trędowaty, bo niekochany”.

W zgłoszeniu należało podać m.in. nazwę zespołu, a my, jak na razie, nie mieliśmy jej.

Aż ktoś wpadł na pomysł, że skoro mamy szansę wygrać, to niech zostanie “SZANSA”!

Przed konkursem z udziału w grupie zrezygnowali Agnieszka i Grzegorz, w związku z tym “powołaliśmy” nowych zapaleńców: Elwirę Chwałek i Marcina Tlołkę.

 

16 listopada wyjechaliśmy stremowani do “Mikołowskiej Miarki” na pierwszy w historii naszego istnienia poważny konkurs teatralny! udało się!!!!!!!!!!!!!!!

 

         NIEWIARYGODNE, ale prawdziwe.

Zdobyliśmy I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych  w powiecie mikołowskim. Trudno w to było nam uwierzyć, ale byliśmy szczęśliwi.

Rozdanie dyplomów i nagród – dla każdego książki i słodycze, a dla wszystkich wspólny, wielkiii KOT SYLWESTER!!! - odbyło się w Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

 

 Nasze zwycięstwo nie przeszło bez echa, gdyż istnieją “dowody prasowe” naszego sukcesu– bo dla nas to był naprawdę duży sukces.

 

 

powrót