W Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu w niedzielę, 14 stycznia
odbył się już po raz szósty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

50 wolontariuszy z orzeskich gimnazjów i Szkoły Podstawowej nr 10 w Woszczycach wyruszyło w teren i zebrało kwotę 13 698,06 zł. Najwięcej pieniędzy zebrała Aleksandra Łukasik uczennica ZS w Orzeszu, w jej puszce była kwota 708 zł. Spośród wolontariuszy G2 w Zawadzie - Magdalena Lacheta  456,97 zł, G3 w Gardawicach - Agata Swadźba 628,86 zł, w woszczyckiej podstawówce - Nina Pisarek 259,56 zł.

W sztabie w dniu finału działał bufet zaopatrzony w pyszne wypieki – dzieło rodziców naszych uczniów, można było poćwiczyć w siłowni, odbył się koncert grupy DREAM TIME, którego wokalistką jest nasza absolwentka Lucyna Helbig, a razem z nią zespół tworzą Andrzej Wycisło, Marcin Wyra, Arnold Gruszczyk i Michał Rosiak. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni (firma DWORNIK z Libiąża).

Kontynuacją działań Sztabu była organizacja 18 stycznia licytacji gadżetów WOŚP  i darów przekazanych przez sponsorów połączona z występami naszych uczniów. Zaproszeni goście i rodzice obejrzeli rewelacyjne przedstawienie pt.: „Opowieść wigilijna” na motywach powieści Ch.Dickensa przygotowane przez panie Urszulę Bukowską i Bogusławę Stycz, wystąpił zespół wokalny pod kierunkiem pana Karola Feliksa.

Po przedstawieniu panie dyrektor Teresa Potysz i Ewa Golus poprowadziły po raz kolejny aukcję, z której dochód zasilił konto WOŚP. Panie - jak zwykle profesjonalne - sprzedały WSZYSTKO (gadżety WOŚP oraz przedmioty podarowane przez sponsorów m.in.: grafikę naszej absolwentki Marceliny Stycz, zegar, okazjonalne monety, zestaw płyt CD, śmietankowy tort). W licytacji wzięli udział rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz goście. Dzięki temu udało się pozyskać jeszcze większe środki dla ratowania życia dzieci poszkodowanym w wypadkach i naukę pierwszej pomocy.

Dzięki imprezom zorganizowanym w szkole, licytacji oraz po rozliczeniu wszystkich kosztów związanych z organizacją Sztabu XV Finału WOŚP, do Warszawy przekazaliśmy kwotę 14 650,36 zł i tą sumą po raz kolejny pobiliśmy rekord!

Przygotowanie, działalności i sukces Sztabu XV Finału WOŚP w naszej szkole to efekt pracy bardzo wielu osób – uczniów i nauczycieli, bez których nic nie mogłoby się zdarzyć; to przychylność mieszkańców Orzesza, wszystkich jego dzielnic, którzy wrzucali pieniądze do skarbonek wolontariuszy; to zrozumienie i pomoc wielu sponsorów, dzięki którym mogliśmy zorganizować m.in. aukcję, loterię, poczęstunek dla gości, a także sfinansować pokaz ogni sztucznych w dniu finału.

Podziękowania kierujemy w stronę Pani Dyrektor MZO w Orzeszu Anny Czarnackiej, władz miasta Orzesze: Pana Burmistrza Andrzeja Szafrańca, zastępcy Burmistrza Pana Andrzeja Bujoka, Pana Przewodniczącego Rady Miasta Jana Macha i radnych.

Podziękowania dla tych, dzięki którym byliśmy bezpieczni – Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Orzeszu. Dziękujemy również za prowadzenie rachunku pracownikom Knurowsko - Orzeskiego Banku Spółdzielczego, oddział w Orzeszu.

Za pomoc finansową dziękujemy firmom:

Państwa Gałeczka z Jaśkowic, Państwa Baryś z Zawady, Państwa Cebula z Zawady, Państwa Krawczyk z Zawady, Państwa Morawiec z Orzesza.

Za pomoc rzeczową dziękujemy firmom:

Janpol z Jaśkowic, Państwa Woźnica z Zawiści, Państwa Klimas z Zawady, Państwa Honisz z Jaśkowic, Państwa Malczyk z Ornontowic, Państwa Lacheta z Zawady, Państwa Kulpa z Zawady, Państwa Rożek z Orzesza, Państwa Szmajduch z Zawady, Państwa Swoboda z Jaśkowic, Państwa Szymik z Woszczyc, Państwa Wiehle z Woszczyc, Państwa Grzegorczyk z Orzesza, Państwa Łaska z Zawady, Państwa Brandys z Gardawic.

WSZYSTKIM GORĄCO DZIĘKUJEMY!!!

Zobacz zdjęcia: