ZAGRALIŚMY PO RAZ PIĄTY!

8 stycznia po raz kolejny wystartowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny również wystartował sztab w Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu – Zawadzie. Tym razem był to już nasz piąty Finał.

Kiedy nadchodzi czas zgłoszenia w Warszawie chęci utworzenia sztabu, w naszej szkole już nikt nie pyta, czy będziemy sztab organizować – to jest oczywiste!!, czasem tylko ktoś upewni się, czy aby na pewno już się zgłosiliśmy.

Bo nie jest tak, że w każdym momencie można utworzyć sztab. Już w październiku należy wysłać swoje zgłoszenie, gdyż potem - ze względu na określoną liczbę wszystkich wolontariuszy, można zgody już nie otrzymać.

W naszym sztabie 8 stycznia kwestowało 40 wolontariuszy. Jeszcze nie zdarzyło się, żeby zabrakło chętnych młodych ludzi do tego, aby w mroźny styczniowy dzień wyjść na ulice miasta i kwestować, a w tym roku pogoda była naprawdę mroźna i WIELKIE DZIĘKI należy się młodym ludziom, którzy wyszli w niedzielę na ulice wszystkich dzielnic Orzesza. Dzięki nim udało nam się pobić kolejny rekord – wolontariusze przynieśli do sztabu więcej pieniędzy w skarbonkach, niż w ubiegłym roku

Wolontariuszami byli uczniowie gimnazjów w Zawadzie, w Gardawicach i w Orzeszu oraz szkoły podstawowej w Woszczycach. Dzięki temu kwestujący pojawili się we wszystkich dzielnicach naszego miasta.

Pierwsi wolontariusze zaczęli pojawiać się w sztabie około godziny 14.00, ostatni przyszli przed 20.00 wieczorem. Każdy z nich wracał „zmrożony”, ale zadowolony, uśmiechnięty i najbardziej ciekawy tego, ile pieniędzy znajduje się w jego własnej puszce. Na miejscu zostali rozliczeni i zaproszeni do bufetu na gorącą herbatę oraz coś słodkiego.

Zdecydowaną rekordzistką, jeśli chodzi o zebraną kwotę, została Monika Wawrzyniak z Gimnazjum nr 1 w Orzeszu, w której puszce było 573,98 złotych. Jednak nie chodził o bicie rekordów. Każda kwota przyniesiona przez wolontariuszy przyczyniła się do ogromnej sumy, jaką udało nam się zebrać – a jest to 12 052,85 złotych!

Dziękujemy wszystkim młodym ludziom, którzy poświęcili swój wolny czas, żeby kwestować na RZECZ RATOWANIA ŻYCIA DZIECI POSZKODOWANYCH WYPADKACH!

Jednak wolontariusze na ulicach to nie wszystkie działania sztabu. W naszej siedzibie, w gimnazjum w Zawadzie, byliśmy już od godziny 12.00. Przygotowaliśmy sztab do pracy:

o       ruszył konny kulig dzięki uprzejmości Pana Dyrda z Palowic

o       wystąpił zespół BEZ UZIEMIENIA z Bełku

Cały czas działał bufet:

o       doskonałe ciasta upieczone przez rodziców i nauczycieli

o       otwarty był szkolny sklepik

o       można było posilić się kiełbaską z grilla

Wszystko to mogło sprawnie funkcjonować dzięki uczniom i nauczycielom pracującym cały dzień bezpośrednio w sztabie oraz wielu sponsorom.

Kulminacyjnym momentem dnia był na pewno pokaz sztucznych ogni firmy DWORNIK z Libiąża, który zgromadził na szkolnym placu tłum ludzi. I naprawdę było na co popatrzeć!

Ostatecznej kwoty, którą prześlemy do Warszawy, jeszcze nie znamy, bo czeka nas jeszcze kilka atrakcji, m.in.:

przedstawienie Jasełkowe 25 stycznia 2006r. o godzinie 1700, podczas którego odbędzie się licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz m.in.
koszulki z autografami zespołu ŁZY!!!
 – zapraszamy wszystkich mieszkańców Orzesza do Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Zawadzie!!!

Długa jest lista osób, dzięki którym sztab mógł funkcjonować. Dziękujemy wszystkim, a przede wszystkim nauczycielom i uczniom gimnazjum w Zawadzie, którzy już nie potrafią wyobrazić sobie szkolnego kalendarza imprez bez Sztabu WOŚP.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej imprezy. Podziękowania dla mieszkańców całego Orzesza, którzy – jak co roku - nie zawiedli i nie przeszli obojętnie obok zmarzniętych wolontariuszy z żółtymi puszkami.

Szef sztabu:

Sztab Wielkiej Orkiestry