“Jasełkowy zawrót głowy!”

Zachęceni sukcesem i pełni wiary w swoje umiejętności aktorskie postanowiliśmy razem z zespołem wokalnym pani Agaty Gawlik, przygotować bożonarodzeniowe “Jasełka”.

Na początek zdecydowanie “zwiększyliśmy naszą objętość”, gdyż obsada Jasełek tego wymagała.

Przygotowanie przedstawienia kosztowało nas wiele trudu i nerwów. Był nawet moment, kiedy premiera “wisiała na włosku!”, ale siła przekonywania członków zespołu i ich zapał  były tak wielkie, że – jako opiekunowie – nie miałyśmy siły nie dać im kolejnej “szansy”.

I dobrze się stało!

Po raz kolejny okazało się, że na naszą młodzież zawsze możemy liczyć!

Premiera Jasełek miała miejsce 11 grudnia 2000 roku i było to o tyle ważne, iż przedstawienie miało charakter konkursowy – Biblioteka Miejska w Orzeszu, jak co roku, organizowała konkurs jasełkowy.

Pełni niepokoju czekaliśmy na wyniki aż do stycznia 2001! - ale było warto czekać – zdobyliśmy I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych!!!

Jednak pomiędzy premierowym występem, a ogłoszeniem wyników, nie próżnowaliśmy. 22 grudnia 2000 roku pokazaliśmy się naszym kolegom i nauczycielom w szkole życząc im w ten sposób Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Nasz trzeci występ - 8 stycznia 2001- był bardzo szczególny, gdyż wiązał się z całą gamą przygotowań. A to dlatego, że zaprosiliśmy wychowanków z Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu.

Dzięki temu świątecznemu spotkaniu wszyscy bardzo wiele nauczyliśmy się.

Wcześniej w szkole zorganizowaliśmy loterię i kwestę, z których dochód przeznaczyliśmy na drobne prezenty dla naszych gości.

Dzięki rodzicom, a głównie mamom, które upiekły różne przysmaki na to spotkanie, mogliśmy poczęstować naszych gości świątecznymi smakołykami.

Razem śpiewaliśmy kolędy, a na zakończenie zaproponowaliśmy wszystkim wspólną zabawę przy muzyce – nie spodziewaliśmy się, że sprawi nam to wszystkim tyle radości !

14 stycznia 2001 roku był dla nas zaskoczeniem, gdyż zostaliśmy zaproszeni na specjalny występ w Kościele Najświętszej Marii Panny w Orzeszu!

Byliśmy zaskoczeni, pełni obaw, ale i zadowoleni, że mamy możliwość zaprezentowania się mieszkańcom Orzesza. Pojechaliśmy i przeraziliśmy się, gdyż na miejscu musieliśmy improwizować ze względu na zupełnie NOWE  I  NIESPOTYKANE  WARUNKI  “LOKALOWE I NIEOBECNOŚĆ NIEKTÓRYCH  NASZYCH  AKTORÓW.

Warto było pokazać się na szerszym forum.

Piąte nasze wystąpienie 18 stycznia 2001 roku było jak gdyby znowu premierowe ze względu na spore zmiany w przedstawieniu. Pojawił się “taniec anielski”, zmiany kwestii aktorów.

Gośćmi byli rodzice oraz władze miasta – Pani Burmistrz R.Hajduk, Pan Burmistrz Jurzyca, Pan Przewodniczący RM J.Mach i Pani Dyrektor MZO A Czarnacka.

Ale to jeszcze nie koniec!

Przed samymi feriami – luty 2001 – zostaliśmy zaproszeni do Pałacu Młodzieży w Katowicach na przegląd pod nazwą “Herody 2001”.

Pojechaliśmy oczywiście i wystąpiliśmy. Nie zdobyliśmy wprawdzie miejsca na podium, bo – jak się okazało – Herody to nie to samo co Jasełka, ale przywieźliśmy stamtąd nagrody: słodycze dla każdego, dyplom i statuetkę “grajka” na pamiątkę.

(Na zdjęciach widać, że i tak byliśmy wspaniali i świetnie bawiliśmy się tym, co robimy!)

Uff... i to by było na tyle. Na temat Jasełek oczywiście.