21. Finał WOŚP w Zawadzie

W tym roku zagraliśmy po raz 12. i zamknęliśmy 21. Finał WOŚP w Sztabie w Zawadzie sumą 25 280,85 zł!. 60 wolontariuszy orzeskich gimnazjów kwestowało we wszystkich miejscowościach należących do Orzesza. Wolontariusze byli bardzo wytrwali, a mieszkańcy naszego miasta okazali się bardzo hojni. Najwyższą kwotą zebraną do jednej puszki przez Natalię Bończyk było aż 1066,06 zł. W czasie, kiedy wolontariusze kwestowali na ulicach, w sztabie można było zobaczyć przedstawienie „Droga śniegiem zasypana. Pomiędzy słowem, a miłością” przygotowane przez Sekcję Teatralną przy Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet w Orzeszu – Zawadzie, można było też kibicować podczas turnieju piłki siatkowej rozgrywanego pomiędzy SMUKS Orzesze, UKS Suszec i MOSiR Mikołów. Cały czas czynny był bufet z domowym ciastem przygotowanym przez rodziców naszych uczniów i nauczycieli. Kulminacją 21. Finału był rewelacyjny pokaz sztucznych ogni o godzinie 20.00.

Do sumy pieniędzy uzbieranej przez wolontariuszy dołożyliśmy kwotę zebraną podczas licytacji na spotkaniu jasełkowym w Gimnazjum w Zawadzie 24 stycznia. Uczniowie pod kierownictwem Pani Ewy Głosz i Marcina Wielgata przygotowali śląskie jasełka, a potem licytowane były m.in.: gadżety Wielkiej Orkiestry, grafika Marceliny Stycz, koszulka z autografem Anny Werblińskiej – reprezentantki Polski w siatkówce, czy też srebrny medal wydany z okazji 50 lat nadania naszemu miastu praw miejskich, który to medal został zlicytowany za najwyższa sumę tysiąca złotych.

Nic jednak nie udałoby się bez zaangażowania wolontariuszy, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz osób przyjaznych Wielkiej Orkiestrze. Dziękujemy wszystkim.

Podziękowania kierujemy do:

Pani Anny Czarnackiej, Dyrektor MZO w Orzeszu, Burmistrza i władz miasta Orzesze, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej w Jaśkowicach i Gardawicach.

Dziękujemy za życzliwość i prowadzenie rachunku pracownikom Orzesko – Knurowskiego Banku Spółdzielczego oddział w Orzeszu i w Ornontowicach.

Za pomoc dziękujemy sponsorom:

P. S.Gałeczka z Jaśkowic, P. L.Cebula z Zawady (SKRAWMET), P. Jarczyk i Drewniok z Orzesza (Firma Darmar).

Firmie JANPOL z Jaśkowic, OK Bankowi Spółdzielczemu w Orzeszu, P.Miłek z Orzesza, P.Kania (Klaub Fitness VITAFIT) Orzesze, P. Marcelinie Stycz z Zazdrości, P. Markowi Budzikowi (Komendant Policji w Orzeszu), P. Gorzawskim z Gardawic (DAX), P. Brandys z Gardawic (sklep MINI MARKET), P.Syrnickiej – Pisarek z Gardawic (apteka LIBRA), P Honisz z Jaśkowic (Piekarnia), P.Piksa z Zawady, P. E.Koziarz z Zazdrości (Piekarnia Eva), P.T. Leśnik z Woszczyc.