Podsumowanie XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu – Zawadzie w niedzielę, 11 stycznia odbył się już po raz ósmy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 60 wolontariuszy z orzeskich gimnazjów, Szkoły Podstawowej nr 10 w Woszczycach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu, wyruszyło w teren i zebrało kwotę 18 811 zł. Najwięcej pieniędzy zebrała Natali Fuchs, uczennica Gimnazjum nr 3 w Gardawicach. W jej puszce było ponad 780 złotych.

W sztabie w dniu finału działał bufet zaopatrzony w pyszne wypieki – dzieło wspaniałych rodziców naszych uczniów, jak również w kawę, herbatkę i kiełbaski z grilla. Zgodnie z ideą XVII Finału „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, odbył się mecz siatkówki pomiędzy naszymi uczniami i absolwentami. Wynik był korzystny dla naszych obecnych uczniów, ale zdrowe nagrody – owoce – należały się wszystkim. Poza tym można było poćwiczyć w siłowni, odbył się koncert zespołu SHOW MAN, który tworzą nasz uczeń Darek Leks oraz jego brat Arek, który jest naszym absolwentem. Imprezę zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni przygotowany przez współpracującą z nami od lat firmę DWORNIK z Libiąża.

Kontynuacją działań Sztabu była organizacja 19 stycznia licytacji gadżetów WOŚP  i darów przekazanych przez sponsorów, połączona z występami naszych uczniów. Zaproszeni goście i rodzice obejrzeli przedstawienie nawiązujące tematem do tradycyjnych jasełek, jednakże pokazujące narodziny Jezusa w naszym współczesnym świecie – w świecie zabieganym, bawiącym się, goniącym za uciechami, samotnym; w świecie wielu „bezdomnych”, gdzie prawie każdy ma dom, a często nie ma chwili czasu na Boże Narodzenie. Wspaniałą oprawą przedstawienia były piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego przygotowanego przez pana Karola Feliksa.

Po przedstawieniu panie Ewa Golus i Teresa Potysz, jak zwykle z wrodzonym sobie wdziękiem i ogromną siła przekonywania do wydawania pieniędzy przez gości, poprowadziły po raz kolejny aukcję, z której dochód zasilił konto WOŚP. Prowadzącym udało się nie tylko wszystko sprzedać, ale wręcz zabrakło przedmiotów do licytacji! (gadżety WOŚP oraz podarowane przez sponsorów m.in.: wydawnictwa książkowe: „Dzieje Orzesza”, grafika naszej absolwentki Marceliny Stycz, maskotki, dywan, śmietankowy tort i wiele innych). W licytacji wzięli udział goście, rodzice, nauczyciele. Najdrożej, bo za sumę 500 złotych, zlicytowano grafikę Marceliny Stycz, której szczęśliwym posiadaczem został Pan Jan Rolnik.

Dzięki licytacji udało się pozyskać jeszcze większe środki dla diagnostyki wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Łącznie do Warszawy, na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazaliśmy kwotę 21 343, 37 zł!

Przygotowanie, działalności i sukces Sztabu XVII Finału WOŚP w naszej szkole to efekt pracy bardzo wielu osób – uczniów i nauczycieli, bez których nigdy nic nie mogłoby się zdarzyć; to przychylność Państwa - mieszkańców Orzesza, wszystkich jego dzielnic, którzy wrzucali pieniądze do skarbonek wolontariuszy; to zrozumienie i pomoc wielu sponsorów, dzięki którym mogliśmy m.in. sfinansować pokaz ogni sztucznych w dniu finału.

Gorące podziękowania kierujemy w stronę Pani Dyrektor MZO w Orzeszu Anny Czarnackiej, władz miasta Orzesze: Pana Burmistrza Andrzeja Szafrańca, Pana Burmistrza Andrzeja Bujoka, Pana Przewodniczącego Rady Miasta Jana Macha, z-cę Przewodniczącego Rady Miasta Pana Eugeniusza Szala, przedstawicieli Komisji Kultury Oświaty i Sportu, na których obecność i przychylność zawsze możemy liczyć oraz wszystkich radnych.

Podziękowania dla tych, dzięki którym byliśmy bezpieczni – Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Orzeszu.

Dziękujemy również za życzliwość i prowadzenie rachunku pracownikom Orzesko – Knurowskiego Banku Spółdzielczego, oddział w Orzeszu i w Ornontowicach.

Za pomoc finansową dziękujemy firmom:

Janpol z Jaśkowic, Państwa Gałeczka z Jaśkowic, Państwa Cebula z Zawady, Państwa Krawczyk z Zawady, Państwa Łukaszczyk z Orzesza, Państwa Baryś z Zawady, P. Jarczyk z Orzesza.

Za pomoc rzeczową dziękujemy:

Urzędowi Miasta Orzesze, Firmie Janpol z Jaśkowic, P. Lacheta z Zawady, P.Miłek z Zawady, P. Szmajduch z Orzesza, P.Woźnica z Zawiści, P. Gorzawski z Gardawic (DAX), P. Brandys z Gardawic (Mini Market), P. Szostek z Gardawic, P. Syrnickiemu z Gardawic,  P. Stycz z Zazdrości, P. Honisz z Jaśkowic, P. Malczyk z Ornontowic, P. Fica - Stokłosa z Bełku, P. Szymik z Woszczyc, P. Uszok - firma Trans, P. Reginie Wycisło z Zawady, Pizzerii Calvados z Zawady, P.Kania - solarium w Orzeszu.

WSZYSTKIM GORĄCO DZIĘKUJEMY!!!

Szef sztabu    Ilona Czardybon