W Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu – Zawadzie w niedzielę, 10 stycznia odbył się już dziewiąty raz Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem ponownie było zebranie pieniędzy dla dzieci z chorobami onkologicznymi. 60 wolontariuszy z orzeskich gimnazjów i Szkoły Podstawowej nr 10 w Woszczycach, wyruszyło na ulice naszego miasta i zebrało kwotę 19 154 zł. Najwięcej pieniędzy zebrała Magda Gac, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Orzeszu. W jej puszce było ponad 980 złotych! Jednak na końcową sumę złożyła się niezłomna wola wszystkich wolontariuszy! Dziękuję WAM!

W sztabie w dniu finału działał bufet zaopatrzony w pyszne wypieki – dzieło wspaniałych rodziców naszych uczniów, jak również w bigos ufundowany przez firmę Eko – War z Łazisk Górnych. Zorganizowaliśmy turniej piłki siatkowej o puchar Dyrektora szkoły, do którego zgłosiły się trzy drużyny chłopców z roczników 1992- 94. Puchar trafił w ręce najstarszych, jednak najważniejsza jak zwykle okazała się wspaniała sportowa zabawa.

Zespół SHOW MAN (Arek i Darek Leks z Zawady) umilał nam czas muzyką. Imprezę jak zwykle zakończył o 20.00 wspaniały pokaz sztucznych ogni przygotowany przez współpracującą z nami od lat firmę DWORNIK z Libiąża.

Kontynuacją działań Sztabu była organizacja 13 stycznia licytacji darów przekazanych przez sponsorów na rzecz WOŚP połączona z występami naszych uczniów. Zaproszeni goście i rodzice, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, obejrzeli przedstawienie nawiązujące tematem do tradycyjnych jasełek, jednakże tym razem z lekkim zabarwieniem humorystycznym. Wspaniałą oprawą przedstawienia były piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego przygotowanego przez pana Karola Feliksa.

Po przedstawieniu panie Ewa Golus i Teresa Potysz, jak zwykle z niepowtarzalnym wdziękiem i niesamowitą wręcz siłą przekonywania namawiały gości do wydawania pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry. Prowadzącym udało się sprzedać wszystko – m.in. gadżety WOŚP, dary przekazane przez UM Orzesze, grafikę naszej absolwentki Marceliny Stycz, maskotki, kosmetyki, śmietankowy tort i wiele innych.

Łącznie do Warszawy, na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazaliśmy kwotę 20 913, 82 zł!

Przygotowanie, działalności i sukces Sztabu XVIII Finału WOŚP w naszej szkole to efekt pracy wszystkich – uczniów i nauczycieli, bez których nigdy nic nie mogłoby się zdarzyć; to przychylność Państwa - mieszkańców Orzesza, wszystkich jego dzielnic, którzy wrzucali pieniądze do skarbonek wolontariuszy; to zrozumienie i pomoc wielu sponsorów, dzięki którym mogliśmy m.in. sfinansować pokaz ogni sztucznych w dniu finału.

Gorące podziękowania kierujemy w stronę Pani Dyrektor MZO w Orzeszu Anny Czarnackiej, władz miasta Orzesze: Pana Burmistrza Andrzeja Szafrańca, Pana Burmistrza Andrzeja Bujoka, Pana Przewodniczącego Rady Miasta Jana Macha, z-cę Przewodniczącego Rady Miasta Pana Eugeniusza Szali, przedstawicieli Komisji Kultury Oświaty i Sportu, na których obecność i przychylność zawsze możemy liczyć.

Podziękowania dla tych, dzięki którym byliśmy bezpieczni – Policji, Straży Miejskiej w Orzeszu.

Dziękujemy również za życzliwość i prowadzenie rachunku pracownikom Orzesko – Knurowskiego Banku Spółdzielczego oddział w Orzeszu i w Ornontowicach.

Za pomoc finansową dziękujemy firmom:

P. Gałeczka z Jaśkowic, P. Cebula z Zawady (SKRAWMET), P. Krawczyk z Zawady (FPH JUSTAD), P. Łukaszczyk z Orzesza, P. Baryś z Zawady, P. Jarczyk z Orzesza, P. Morawiec z Orzesza.

Za pomoc rzeczową dziękujemy:

Urzędowi Miasta Orzesze, Firmie Janpol z Jaśkowic, Firmie Eko – War z Łazisk Górnych, P. Grzegorczykowi z Łazisk Górnych, P. Brzoza z Bełku, P. Miłek z Orzesza, P. Szmajduch z Orzesza, P. Woźnica z Zawiści, P. Gorzawskim z Gardawic (DAX), P. Brandys z Gardawic (Mini Market), P. Kiel z Gardawic, P. Syrnickiemu z Gardawic, P.Syrnickiej – Pisarek z Gardawic (apteka Libra), Spółce Mistrzów Kominiarskich z Gardawic P. Chmiel, P. Marcelinie Stycz z Zazdrości, P. Malczyk z Ornontowic, P. Łukaszczyk – Huczała z Zawady, P. Reginie Wycisło z Zawady,

WSZYSTKIM GORĄCO DZIĘKUJĘ!!!        Szef sztabu Ilona Czardybon