XIX Finał WOŚP w Zawadzie

Zagraliśmy po raz 10. i ten jubileusz okazał się kolejnym sukcesem. Zamknęliśmy XIX Finał WOŚP w Sztabie w Zawadzie sumą 23 644,56 zł!. 59 wolontariuszy orzeskich gimnazjów kwestowało we wszystkich miejscowościach należących do Orzesza. Wolontariusze byli bardzo wytrwali, a mieszkańcy naszego miasta okazali się bardzo hojni. Najwyższą kwotą zebraną do jednej puszki przez Wiolettę Wuzik było aż 978,19 zł, ale na końcowy efekt zapracowali wszyscy wolontariusze przynosząc w sumie 21 942,47 zł. Do tego dołożyliśmy kwotę zebraną podczas spotkania jasełkowego w Gimnazjum w Zawadzie 12 stycznia i w sumie przekazaliśmy na konto WOŚP 23 644, 56zł.

W sztabie w dniu finału jak zwykle działał bufet zaopatrzony w pyszne wypieki – dzieło wspaniałych rodziców naszych uczniów. Zorganizowaliśmy turniej piłki siatkowej o puchar Dyrektora, do którego zgłosiły się trzy drużyny chłopców z roczników 1992- 94. Puchar  trafił w ręce najstarszych, jednak najważniejsza jak zwykle okazała się sportowa zabawa.

Imprezę zakończył o 20.00 wspaniały pokaz sztucznych ogni przygotowany przez współpracującą z nami od lat firmę DWORNIK z Libiąża.

Kontynuacją działań Sztabu była organizacja 12 stycznia licytacji darów przekazanych przez sponsorów na rzecz WOŚP połączona z występami naszych uczniów. Goście i rodzice, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, obejrzeli współczesne przedstawienie bożonarodzeniowe. Niezwykłą oprawą spektaklu były piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego przygotowanego przez pana Marcina Wielgata.

Po przedstawieniu panie Ewa Golus i Teresa Potysz, jak zwykle namawiały gości do wydawania pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry. Prowadzące tak uwodziły wdziękiem i humorem, że nie można się było oprzeć sile ich argumentów, czego efektem była sprzedaż wszystkich wystawionych przedmiotów, w tym m.in. gadżetów WOŚP, grafiki naszej absolwentki Marceliny Stycz, maskotek, biżuterii, tortu i wielu innych.

Przygotowanie, działalności i sukces Sztabu XIX Finału WOŚP to niezaprzeczalnie efekt pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców, bez których nigdy nic nie mogłoby się zdarzyć; to przychylność Państwa - mieszkańców Orzesza, wszystkich jego dzielnic, którzy wrzucali pieniądze do skarbonek wolontariuszy; to zrozumienie i pomoc wielu sponsorów, dzięki którym mogliśmy m.in. sfinansować pokaz ogni sztucznych w dniu finału.

Gorące podziękowania kierujemy w stronę Pani Dyrektor MZO w Orzeszu Anny Czarnackiej, władz miasta Orzesze: Pana Burmistrza Andrzeja Szafrańca, Pana Burmistrza Andrzeja Bujoka, Pana Przewodniczącego Rady Miasta Jana Macha, z-cy Przewodniczącego Rady Miasta Pana Eugeniusza Szali, przedstawicieli Komisji Kultury Oświaty i Sportu, na których obecność i przychylność zawsze możemy liczyć.

Podziękowania dla tych, dzięki którym byliśmy bezpieczni – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej w Orzeszu.

Dziękujemy również za życzliwość i prowadzenie rachunku pracownikom Orzesko – Knurowskiego Banku Spółdzielczego oddział w Orzeszu i w Ornontowicach.

A przede wszystkim dziękujemy wszystkim WOLONTARIUSZOM!, uczniom pracującym w sztabie, nauczycielom i rodzicom.

Za pomoc dziękujemy sponsorom:

P.Gałeczka z Jaśkowic, P.Cebula z Zawady (SKRAWMET), P. Krawczyk z Zawady (FPH JUSTAD), P. Łukaszczyk z Orzesza, P. Baryś z Zawady, P. Jarczyk z Orzesza, P. Morawiec z Orzesza.

Firmie Janpol z Jaśkowic, P.Miłek z Orzesza, P.Kania Solarium Orzesze, P.Woźnica z Zawiści, P. Gorzawskim z Gardawic (DAX), P. Brandys z Gardawic (Mini Market), P.Kiel z Gardawic, P.Szostek z Gardawic (kwiaciarnia), P.Syrnickiej – Pisarek z Gardawic (apteka Libra), P.Uszok z Łazisk, P.Marcelinie Stycz z Zazdrości, P.Teresie Leśnik z Woszczyc.

Szef sztabu

Ilona Czardybon