Podsumowanie działań sztabu XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na naszej stronie informowaliśmy już o tym, że 8 stycznia po raz kolejny wystartowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem był to już nasz piąty Finał. Dzięki dodatkowym imprezom zorganizowanym w naszej szkole oraz po całkowitym rozliczeniu wszystkich kosztów związanych z organizacją Sztabu XIV Finału WOŚP, do Warszawy przekazaliśmy kwotę 14049,57zł!!!

Aby wspomóc akcję Jurka Owsiaka i przyłączyć się do zbiórki na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia dzieci poszkodowanych wypadkach, gimnazjum w dniu 25 stycznia niezwykle pożegnało I semestr bieżącego roku szkolnego. O godzinie 17 odbyło się spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów, po którym rodzice zostali zaproszenie na uroczyste przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu swoich pociech. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej na ten dzień wyjątkowo przygotowanej. Rodzice oraz zaproszeni goście, w tym również przedstawiciele władz miasta Orzesze, zasiedli do pięknie nakrytych stołów. Goście mogli częstować się pyszną kawą, aromatyczną herbatą oraz delektować się różnymi gatunkami kołacza, co było możliwe dzięki przychylności pozyskanych przez nas sponsorów.

Nastrój chwili podkreślała szczególna dekoracja – barwna i świąteczna, którą wykonała pod kątem przedstawienia pani mgr Bogumiła Stycz (wykonawczyni figurki Matki Boskiej zdobiącej na Rynku orzeską szopkę bożonarodzeniową). W misterium świątecznym uczniowie pod kierunkiem p. mgr Joanny Wieczorek oraz p. mgr Marii Gawlik ukazali dolę i niedolę współczesnego człowieka – jego biedę, pracoholizm, brak czasu, ludzką samotność i egoizm. Uczniowie pragnęli zwrócić widzom uwagę na wartości, jakie niosą święta Bożego Narodzenia. Na wartości, które winny być pielęgnowane przez cały rok przez każdego człowieka. Ludzkie dobre serce to recepta na pokój, miłość i zgodę. Poprzez poezję ks. Jana Twardowskiego oraz słowa Jana Pawła II młodzi aktorzy przekonali widownię, że historia betlejemska dzieje się ciągle i tylko tak naprawdę od nas zależy, czy Boże Narodzenie będzie się działo każdego dnia…  Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za aktorski popis, mistrzowską grę na organach (Karol Jasnowski, uczeń klasy III, jest niekwestionowanym mistrzem tegoż instrumentu) oraz za wykonanie nowych niecodziennych kolęd.

Po przedstawieniu pani dyrektor Teresa Potysz oraz pani mgr Ewa Golus poprowadziły po raz kolejny aukcję, z której dochód w kwocie 1135 zł zasilił konto WOŚP. Panie jak zwykle poprowadziły imprezę profesjonalnie. Sprzedały WSZYSTKO (gadżety WOŚP oraz przedmioty podarowane przez sponsorów m.in.: DVD, parasole, karnety na jazdę konną, zaproszenia do restauracji, koszulki z autografami zespołów Łzy i Czerwone Gitary, podkładkę pod mysz, tort). Aukcja przebiegała sprawnie, licytowali nawet uczniowie, mimo że uczniowska kieszeń nie należy przecież do najzasobniejszych. Obecni mogli również zakupić fanty, które przygotowaliśmy także dzięki hojności sponsorów.

To świąteczne spotkanie rodziców, uczniów, nauczycieli połączone z kwestą na rzecz WOŚP, było formą niecodziennej, ale jakże wychowawczej lekcji – Niech ludzkie SOS nie będzie głosem wołającego na puszczy. Naśladujmy więc betlejemskich pasterzy i nie odmawiajmy potrzebującym, dzielmy się tym, co mamy, nawet tylko dobrym słowem, jeśli niczego innego nie możemy dać drugiemu człowiekowi… właśnie tego życzyli gimnazjaliści wszystkim tym, którzy w tym dniu zechcieli odwiedzić ich szkołę.

Przygotowanie, działalności i sukces Sztabu XIV Finału WOŚP w naszej szkole to efekt pracy bardzo wielu osób, bez których nic nie mogłoby się zdarzyć; to przychylność mieszkańców całego Orzesza, wszystkich jego dzielnic, którzy wrzucali pieniądze do skarbonek wolontariuszy; to wreszcie zrozumienie i pomoc wielu sponsorów, dzięki którym mogliśmy zorganizować m.in. aukcję, loterię, poczęstunek dla gości podczas Jasełek, a także sfinansować pokaz ogni sztucznych w dniu finału - 8 stycznia.

Podziękowania kierujemy również w stronę władz miasta Orzesze: Pani Burmistrz Reginy Hajduk, Pana Burmistrza Edwarda Jurzycy, Pana Przewodniczącego Rady Miasta Jana Macha oraz Pani Dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty w Orzeszu – Anny Czarnackiej.

Podziękowania dla tych, dzięki którym byliśmy bezpieczni - Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Orzeszu. Dziękujemy za prowadzenie rachunku pracownikom Knurowsko - Orzeskiego Banku Spółdzielczego oddział w Orzeszu.

Za pomoc finansową dziękujemy:

Panu Józefowi Kapłanek – prezesowi Knurowsko – Orzeskiego Banku Spółdzielczego, Państwu Gałeczka z Jaśkowic, Państwu Cebula z Zawady, Krawczyk z Zawady, Państwu Süssmann z Zawady, Państwu Szarek z Jaśkowic, Państwu Pis z Ornontowic, Państwu Hensel z Zazdrości, Państwu Baryś z Zawady, Państwu Giebel z Zawady, Państwu Jarczyk z Orzesza, Państwu Morawiec z Orzesza, Państwu Ziobroń z Zawiści, firmie Etrans z Łazisk Górnych

Za pomoc rzeczową dziękujemy:

firmie Janpol z Jaśkowic, Bankowi Śląskiemu z Zawiści, Urzędowi Miasta w Orzeszu, Państwu Gorzawskim z Gardawic, Państwu Szmajduch z Zawady, Państwu Woźnica z Zawiści, Państwu Gembolis z Ornontowic, Państwu Klimas z Zawady, Państwu Honisz z Jaśkowic, Państwu Malczyk z Ornontowic, Państwu Lacheta z Zawady, Państwu Kulpa z Zawady, Państwu Burnos z Orzesza, Państwu Rożek z Orzesza, Państwu Tabackim z Gardawic, Państwu Kopiec z Gardawic, Państwu Kurzyca z Woszczyc, Państwu Swoboda z Jaśkowic, Państwu Szymik z Woszczyc, Państwu Szostek z Gardawic Państwu Wiehle z Woszczyc, Państwu Grzegorczyk z Orzesza, Państwu Knapczyk z Zawady

WSZYSTKIM PAŃSTWU GORĄCO DZIĘKUJEMY!!!

Zobacz zdjęcia...